Skip to content Skip to footer

Puchacz

SP-3410

Doskonałość 30

Vmax 215 km/h

Ilość miejsc 2

SZD-50 PUCHACZ jest sprawdzonym szybowcem o konstrukcji laminatowej z kabiną tandemową. Idealny szybowiec do rozpoczęcia przygody z lotnictwem. Przyjazny, wygodny i łatwy w pilotażu. Obszerna i przyciemniana owiewka zapewnia duże pole widzenia i komfort w pilotowaniu nawet przez wiele godzin.

Bocian

SP-3047

Doskonałość 26

Vmax 185 km/h

Ilość miejsc 2

SZD-9-bis 1E „BOCIAN” jest dwumiejscowym średniopłatem o konstrukcji półskorupowej, drewnianej. Pokryty sklejką oraz laminatem szklano-poliestrowym. Idealny do nauki pilotażu. Dzięki odpowiedniej budowie skrzydła wyraźnie “ostrzega” przed przeciągnięciem lub korkociągiem.

Cobra

SP-2905

Doskonałość 37

Vmax 180 km/h

Ilość miejsc 1

 
Szybowiec SZD-56A “COBRA 15” jest jednomiejscowym szybowcem wyczynowym klasy standard. Konstrukcja drewniano-laminatowa                    z chowanym podwoziem. Dzięki półleżącej pozycji pilota w kabinie Cobrą można latać przez wiele godzin nie odczuwając przy tym większego zmęczenia.

Junior

SP-3309, SP-3419

Doskonałość 35

Vmax 220 km/h

Ilość miejsc 1

SZD-51-1 “JUNIOR” jest jednomiejscowym, laminatowym szybowcem szkolno-treningowym. Idealny jako pierwsza “solówka”. Łatwy w pilotażu, komfortowy i dający dużo możliwości. Może służyć jako szybowiec do latania “na termikę” ale także na przeloty.

Pirat

SP-2955

Doskonałość 31

Vmax 195 km/h

Ilość miejsc 1

SZD-30 PIRAT to jednomiejscowy szybowiec klasy standard o konstrukcji drewnianej. Płaski centropłat i uniesione końcówki skrzydeł zapewniają stabilny lot, a czuły ster wysokości pozwala na odpowiednią dynamikę pilotowania. Łączy w sobie klasykę szybownictwa ze sportowym charakterem.

Doskonałość 32

Vmax 213 km/h

Ilość miejsc 1

PW-5 “Smyk” to lekki, jednomiejscowy, laminatowy szybowiec klasy światowej. Przyjemny i wygodny w pilotowaniu, szczególnie rekreacyjnym. Obszerna limuzyna zapewnia dobrą widoczność i dużo niezapomnianych wrażeń.

Jantar

SP-3276

Doskonałość 50

Vmax 250 km/h

Ilość miejsc 1

SZD-48-3 „Jantar” jest jednomiejscowym wyczynowym szybowcem klasy standard. Konstrukcja całkowicie kompozytowa szklano-epoksydowa z chowanym podwoziem. Możliwość zabrania w skrzydła balastu wodnego pozwala Jantarowi na pokonanie wielu kilometrów z dużą prędkością. Rekomendowany dla doświadczonych szybowników, idealny na zawody sportowe.